Po godzinach

Kolejny Program do Blogowania!Odbiornik GPS | ...

Uwaga:
Oba prezentowane poniżej programy nie są już dostępne do pobrania. Repozytoria zostały usunięte ze względu na zakończenie rozwoju programów. Dziękuję wszystkim, którzy je pobrali i przetestowali - mam nadzieję, że spełniły (prawie) wszystkie oczekiwania użytkowników.

Przedstawiam moje programiki "po godzinach", pisane w wolnych chwilach, czy to dla rozrywki, czy dla wprawy przy poznawaniu jakiejś nowej technologii, języka programowania itp. Gdyby jednak z jakiegoś powodu okazały się komuś przydatne, będę się cieszył.

Kolejny Program do Blogowania!

Program, którego zadaniem jest ułatwienie autorowi bloga tworzenie artykułów (wraz z obrazkami) i wysyłanie ich na serwer usługi Blogger. Dodatkowo tytuł artykułu (wpisu) wraz z skróconym linkiem publikowany jest na Twitterze.
Konieczne jest posiadanie aktywnego konta w obu usługach.

Program można pobrać z repozytorium w serwisie  GitHub (za pomocą programu git lub korzystając z przycisku "Pliki do pobrania").

Przed instalacją programu warto zapoznać się z informacją zawartą w pliku README.

Kolejny Program do Blogowania! jest inspirowany podobnymi, choć dużo bardziej rozwiniętymi projektami (np. obsługa różnych systemów blogowych, edycja istniejących wpisów itp.):
jednak jego dodatkowe elementy to usuwanie podstawowych błędów edytorskich, integracja z Twitterem i bezproblemowe wstawianie/dodawania obrazów.


Odbiornik GPS

Odbiornik GPS to opisywany przeze mnie wielokrotnie program, pozwalający wyświetlać na mapie aktualną pozycję, pobieraną z modułu GPS. Do współpracy z programem można wykorzystać np. bezprzewodowy (Bluetooth) moduł GPS.
Dodatkowo program umożliwia prezentację położenia odczytanego z SMSów wysyłanych przez program TrekBuddy.

Źródła programu dostępne są w repozytorium GitHub.

Wymagania:
  • platforma Mono 2.6 (najlepiej z repozytoriów którejś z dystrybucji Linuksa)
  • Gtk#
  • WebKit#
  • MonoDevelop 2.4 (jeśli chcemy grzebać w kodzie źródłowym)

W programie wykorzystano ogólnodostępne API systemu map Bing firmy Microsoft.